TOKAT FORUMMUM/TOKATLILARIN BULUŞMA VE PAYLAŞIM PLATFORMU
.

Köyde bayram

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

default Köyde bayram

Mesaj tarafından tarikozturk Bir Ptsi Ekim 06, 2008 6:56 pm

Ben ramazan bayramında reşadiye kızılcaören beldesindeydim yani köyümde ;

Hani hep büyüklerimiz der ya nerede o eski bayramlar işte ben o eski bayramlardan birini yaşadım .
Herkes dışarıda yağan yağmura bakmaksızın bayram namazı için tarihi kızılcaören camiisini doldurmuşlardı Cihan ÖZTÜRK'ün vermiş olduğu vaizla namaza başladık dışarıda öyle bir şiddetli yağmur yağıyor ki herkes nasıl bayramlaşma yapacağız diye düşünüyor ... namaz bittiğinde dışarıda tek damla yağmur yok rabbim sanki tüm küsler dargınlar bayramlaşsın diye bir anda ortalığı günlük güneşlik yaptı bu da yüce rabbimizin bize bir bayram armaganıydı, 7 den 70 kadar herkes bayramlaşmak için sıraya girdi, sıranın bir ucu cami kapısında diğer ucu suat abinin bakkalının önünden çember şeklinde dönmüş tekrar cami girişine ulaşmıştı, küskünü dargını herkes birbiriyle bayramlaştı , her zaman olduğu gibi bu bayramdada toplu resim çekinildi tabi ben resim çektiğim için resimde yer alamadım o da ayrı bir şey ...

Herkes evlerine dağıldı ama sadece yarım saat evdekilerle bayramlaşma ve kahvaltı için ,
yarım saat sonra kızılcaören'in sokakları paris sokakları gibi cıvıl cıvıl insan kaynıyor herkes çalmadık kapı bırakmıyor , büyüklerin elleri öpülüyor ,ikram edilen şeker ve çikolatalar toplanıyor , hele birde büyüklerin bir birlerine yaptıkları şakalar espiriler ayrı bir tat katıyor , turgay abi (turgay kibar) cavit dayıma (cavit öztürk) la hacı daha ölmedin mi? ....
ve daha neler neler . isgesura öyle bir sis çöküyor ki orta obadan cami gözükmüyor ve hafif hafif yağan cise ayrı bir güzellik katıyor ...

.....

ve 4,30 saatin sonunda kapı kapı gezerek yapmış olduğumuz bayramlaşma ziyaretini bitirdik ....

--------------------------------------------------
tarikozturk
ADMİN
ADMİN

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 09/09/08
Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 285
Yaş Yaş : 28
Nerden Nerden : AKDERE/ANKARA
İş/Hobiler : MUHASEBE
Rep puanı Rep puanı : 7
Takımn Takımn : BEŞİKTAŞ JK